Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Badania techniczne motocykli – Rzeszów

Tak jak każdy samochód, motocykl musi przejść okresowe badanie techniczne. Taki przegląd techniczny motocykli odbywa się podobnie jak w przypadku samochodu. A więc jeśli motocykl został zakupiony w salonie jako nowy musi być przebadany przed upływem 3 lat od rejestracji, potem przed upływem 2 lat, a dalej co roku.

Co należy wiedzieć o przeglądach technicznych motocykli

Okresowy przegląd techniczny motocykli to koszt 63zł. Natomiast od 13 listopada 2017 roku weszły w życie pewne zmiany i badania techniczne motocykli będą wyglądać nieco inaczej:

1) Do tej pory za przegląd motocykli płaciło się po jego wykonaniu, teraz płatność ma być uiszczana z góry. To środek mający zapobiegać odjeżdżaniu niezadowolonych z wyniku delikwentów bez zapłaty.
2) Nawet jeśli diagnosta dostrzeże usterkę, która przesądzi o negatywnym wyniku badania, nadal ma obowiązek sprawdzić wszystkie elementy pojazdu, które powinny podlegać badaniu.
3) Każdy wynik przeglądu (również negatywny) trafi do centralnego systemu. Celem jest wymuszenie naprawienia poważnych usterek wykrytych podczas badań.
4) Jeśli badania techniczne motocykli zakończy wynik negatywny, właściciele jednośladów muszą w ciągu 14 dni naprawić wykryte usterki i ponownie zgłosić się na badanie. Koszt kolejnego przeglądu mieści się w granicach 13-36zł – zależnie od tego, co było uszkodzone.
Właściciele jednośladów często narzekają na to jak wygląda diagnostyka motocykli. Ogranicza się zwykle do zadania kilku pytań i przybicia pieczątki. Oczywiście nie tak powinny wyglądać badania techniczne motocykli. Ich sprawność ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Dlatego warto poszukać miejsca, w którym sumiennie podchodzi się do tematu.

badania techniczne motocykli rzeszów

badania techniczne motocykli rzeszów

Badanie techniczne motocykli - Rzeszów

Jeśli poszukujesz sprawdzonej stacji diagnostycznej, to zapraszamy do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, znajdującej się przy al. Wyzwolenia 6 w Rzeszowie. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem oraz do kontaktu. Przy okazji polecamy inne wpisy na naszym blogu, dotyczące m.in. badań technicznych pokolizyjnych czy badań technicznych pojazdów zasilanych gazem.