Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Badanie hamulców Rzeszów

Ocena poprawności działania układu hamulcowego w OSKP

Na okresowym badaniu kontrolnym przeprowadzanym w stacji diagnostycznej jednym z podstawowych układów poddawanych pod kontrolę jest układ hamulcowy. Kontrola jego działania odbywa się na urządzeniu rolkowym lub też płytowym. Jeśli sprawdzanie tego układu zostałoby pominięte, użytkownik samochodu nie może być pewien o bezpieczeństwie poruszania się pojazdem w ruchu drogowym.

Co warunkują okresowe badania kontrolne układu hamowania?

Urządzenia diagnostyczne znajdujące się na OSKP pozwalają na sprawdzenie układu hamowania. Hamulce są kontrolowane pod względem ich skuteczności roboczej, awaryjnej, a także postojowej. Bezpieczny samochód z właściwie działającymi hamulcami powinien charakteryzować się odpowiednią drogą hamowania (również z obciążaniem). Warto zwrócić uwagę również na to, czy tor hamowania jest prostolinijny, a cały proces hamowania nie zostaje przerywany (siły hamowania rozkładane są równomiernie). Oprócz mechanicznego badania układu hamowania, poleca się również przeprowadzenie organoleptycznej kontroli całej konstrukcji układu hamowania.

Badanie hamulców Rzeszów

Badanie hamulców w Rzeszowie

Jeśli pragniesz przeprowadzić kontrolę układu hamowania w swoim pojeździe, skontaktuj się z naszym biurem lub odwiedź naszą siedzibę w Rzeszowie. Polecamy sprawdzenie również innych artykułów znajdujących się na naszej stronie, które poruszają takie zagadnienia jak badanie zawieszenia czy też zatrzymany dowód za stwierdzoną usterkę.