Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Badanie pojazdu po zamontowaniu haka Rzeszów

Samodzielne zamontowanie haka holowniczego w swoim samochodzie jest jak najbardziej możliwe, lecz potem absolutnie konieczny jest przegląd samochodu z hakiem. Najtrudniejszym aspektem samodzielnego montażu jest prawidłowe podpięcie układu elektrycznego i ogólna wiedza z tej dziedziny, aby nie zrobić sobie krzywdy ani niczego nie zepsuć. Hak można także założyć u profesjonalnego mechanika, który wykona też od razu badania po zamontowaniu haka. Obojętnie jaki sposób i środek montażu wybierzemy, przegląd techniczny auta z hakiem jest konieczny zanim będziemy mogli legalnie i bez żadnych przeszkód używać go na drogach.

Przegląd techniczny haka holowniczego

Badanie pojazdu po zamontowaniu haka nie jest konieczne – nie musi zostać sprawdzony cały samochód, jedynie jego nowa część. Jest to jednorazowy przegląd techniczny haka holowniczego wykonywany od razu po jego zamontowaniu. Za taki przegląd techniczny auta z hakiem płaci się tylko raz, a powtarzanie go przy zwykłych, okresowych przeglądach nie jest konieczne. Badania pojazdu z hakiem nie są drogie i można wykonać je praktycznie u każdego mechanika.

Kwestie techniczne i formalne

badanie pojazdu z hakiem

badanie pojazdu z hakiem

Badanie pojazdu po zamontowaniu haka w Stacji Kontroli Pojazdów sprawdza przede wszystkim czy zarówno hak, jak i wiązka elektryczna zostały zamontowane poprawnie oraz czy hak posiada tabliczkę znamionową. Pozytywny przegląd samochodu z hakiem umożliwi nam zgłoszenie się do Wydziału Komunikacji, gdzie składamy otrzymane zaświadczenie. W przypadku ewentualnej negatywnej odpowiedzi musimy wykonać badanie pojazdu po zamontowaniu haka ponownie, z usunięciem bądź naprawą wcześniejszych usterek. Na sam koniec, po pozytywnej decyzji Wydziału Komunikacji, urzędnik wpisze nam hak holowniczy w dowód rejestracyjny pojazdu. Dopiero wówczas możemy swobodnie poruszać się z hakiem po polskich i zagranicznych drogach i używać go bez obawy o bezpieczeństwo nasze i innych ani o problemy prawne. Całość tej operacji (zarówno montaż, badania pojazdu z hakiem, jak i papierkowa robota) nie jest ani szczególnie kosztowna, ani czasochłonna a może mieć dla nas wiele korzyści. Hak holowniczy daje wiele możliwości i często bardzo ułatwia życie.

Badanie pojazdu po zamontowaniu haka Rzeszów

Jeśli szukasz miejsca, w którym wykonasz profesjonalne badanie pojazdu po zamontowaniu haka holowniczego to zapraszamy do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Rzeszowie! Posiadamy wieloletnie doświadczenie i profesjonalny sprzęt, dzięki czemu gwarantujemy najwyższą jakość badania technicznego. Zapraszamy do kontaktu.