Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Badanie świateł Rzeszów

Badanie świateł zewnętrznych jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na sprawnym pojeździe i bezpiecznym podróżowaniu. Kontrola ustawienia świateł w samochodzie jest bezpośrednio związana z bezpieczeństwem na drodze, przez co nie wolno zaniedbywać tego aspektu konserwacji samochodu. Badanie świateł samochodowych powinno odbywać się systematycznie, ponieważ wiele wypadków na drogach związanych jest ze złym oświetleniem. Dotyczy to szczególnie nocy, ale też dni z ograniczoną widocznością np. przez niekorzystne warunki pogodowe. Wówczas złe ustawienie świateł sprawia, że kierowca może zobaczyć ewentualną przeszkodę zbyt późno, żeby odpowiednio zareagować, co często skutkuje nieszczęśliwym wypadkiem.

Prawidłowo funkcjonujące światła samochodu

Badanie świateł w pojazdach nie może ograniczać się też to zapewnienia dobrej widoczności tylko kierowcy. Trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo wszystkich na drodze, więc światła muszą być odpowiednio uregulowane, aby nie razić ani nie oślepiać innych kierowców. Badanie świateł w samochodzie ma na celu sprawdzenie i ustawienie wszystkich parametrów. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, światła drogowe samochodów powinny oświetlać drogę na przynajmniej 100 m, a światła mijania na 40 m, przy czym te drugie muszą być skierowane na prawo, aby nie utrudniać jazdy pojazdom z przeciwka. Badanie ustawienia świateł można wykonać samemu we własnym garażu, ale lepiej udać się do profesjonalnej stacji kontroli pojazdów, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych podróżnych. Specjalista zna aktualne przepisy i wymagania oraz zapewni, że badanie świateł zostanie wykonane prawidłowo i profesjonalnie, aby nie spotkały nas żadne przykre niespodzianki.

Prawidłowa kontrola ustawień świateł

Prawidłowo wykonana, pełna kontrola ustawienia świateł w samochodzie powinna obejmować: sprawdzenie liczby i rodzaju świateł w pojeździe, sposobu ich rozmieszczenia, kontrolę barwy świateł, badanie prawidłowości ich działania, badanie położenia granicy światłocienia oraz wszelkich pozostałych parametrów, które wpływają na stan oświetlenia pojazdu. Profilaktyczne badanie świateł w samochodzie zaleca się wykonywać po każdych przejechanych 10 000 km.

badanie świateł rzeszów

badanie świateł rzeszów

Badanie świateł Rzeszów

Jeśli szukasz miejsca w Rzeszowie, w którym wykonasz profesjonalne badanie świateł pojazdu, to skontaktuj się z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów zlokalizowaną przy Al. Wyzwolenia 6! Gwarantujemy najwyższą jakość usług!