Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Badanie techniczne autokaru Rzeszów

Badanie techniczne, określane jest także, jako przegląd okresowy, zarówno w przypadku autokaru, jak i auta sprowadza się do podobnych wytycznych i czynności. Istnieją jednak między nimi pewne różnice, głównie sprowadzające się do częstotliwości wykonywania badania. Standardowo w przypadku samochodów osobowych czy terenowych, badanie odbywa się raz w roku, z kolei okresowe badanie autokaru powinno być przeprowadzone raz na 6 miesięcy. Wynika to z faktu szczególnej dbałości o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz pasażerów podróżujących autokarami.

badanie techniczne autokaru rzeszów

badanie techniczne autokaru rzeszów

Badanie techniczne autokaru nie powinno być traktowane, jako zło konieczne, mimo iż jest ustawowym obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu. Dzięki przeprowadzeniu prawidłowego badania, właściciel oraz kierowca pojazdu zyskuje pewność, iż jego maszyna jest sprawna i może nią bezpiecznie przewozić pasażerów. Regularny przegląd techniczny autokaru pozwoli także na uniknięcie nieprzyjemności prawnych w razie kontroli policyjnej lub wypadku, a także nie dopuści do wystawienia mandatu karnego.

Elementy przeglądu technicznego autokaru

Co składa się na okresowy przegląd techniczny autokaru? Otóż dopuszczenie do ruchu pojazdu odbędzie się jedynie w momencie pozytywnego wyniku przeglądu technicznego. Badanie sprawdza działanie podstawowych zespołów i układów działających w pojeździe. Kontroluje się stan oświetlenia, ogumienia, szyb i karoserii. Ponadto dokładnie sprawdza się stan układu hamulcowego, zawieszenia i układu kierowniczego. W niektórych pojazdach dokonuje się także oceny spełniania wymogów ochrony środowiska.

Badanie techniczne autokaru Rzeszów

Badanie techniczne autokaru warto jest dokonywać regularnie, gdyż jakiekolwiek opóźnienia w ich wykonywaniu, skutkują karami finansowymi. Istotne jest także aby przed przystąpieniem do badania na stacji diagnostycznej, właściciel pojazdu sprawdził czy dana stacja kontroli pojazdów posiada odpowiednia licencję na wykonywanie tego typu usług. tylko w tedy będziemy pewni formalnej strony przeprowadzanego badania. Jeśli szukasz profesjonalnej stacji diagnostycznej, w której wykonasz badanie techniczne autokaru, to skontaktuj się z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów w Rzeszowie! Oferujemy najwyższej jakości usługi diagnostyczne!