Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Badanie techniczne motoroweru Rzeszów

Motorowery to pojazdy, które często pojawiają się na polskich drogach. Są chętnie kupowane zwłaszcza przez ludzi młodych. By pojazd służył jak najdłużej i był bezpieczny, konieczny jest profesjonalny przegląd motoroweru. Powinien on odbywać się w określonym przepisami czasie.

Badanie techniczne motoroweru powinno odbywać się co rok. Ci, którzy mają nowy pojazd, zgłaszają się na przegląd rejestracyjny motoroweru do 3 lat od dnia jego rejestracji, kolejne przeglądy odbywają się co roku.

Okresowy przegląd motoroweru jest obowiązkowy. Wymóg taki zmusza właścicieli jednośladów do większej dbałości o nie, poprawia bezpieczeństwo kierowcy i innych użytkowników dróg.

Co obejmuje przegląd techniczny motoroweru?

Przegląd techniczny motoroweru dokonuje diagnosta, który sprawdza nie tylko stan podstawowego wyposażenia, ale i wszystkie elementy. nie dopuszczalne są więc wszelkie przeróbki, czy instalacja urządzeń dodatkowych, takich jak np. popularne tuningowe „dodatki”. Szczególną uwagę zwraca się podczas kontroli na światła, a także hamulce, lusterka, sygnał ostrzegawczy o odpowiednim dźwięku, podpórki, tłumik. Sprawdzony będzie także numer rozpoznawczy lub identyfikacyjny oraz tabliczka znamionowa.

przegląd techniczny motoroweru rzeszów

przegląd techniczny motoroweru rzeszów

Kary za brak badania technicznego motoroweru

Badanie techniczne motoroweru jest obowiązkowe, a za jego brak grożą posiadaczowi motoroweru kary: utrata dowodu rejestracyjnego, jeśli pojazd według policjantów nie sprawia zagrożenia na drodze, a więc jego stan techniczny jest dobry lub utrata dowodu rejestracyjnego i zakaz poruszania się pojazdem – co powoduje konieczność odholowania go – gdy policjant stwierdzi, że stan techniczny motoroweru zagraża bezpieczeństwu użytkowników drogi. Po ponownym przeglądzie technicznym można odzyskać prawo do legalnego poruszania się po drogach, wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami i stratą czasu, których można uniknąć pamiętając o przepisowej kontroli stanu technicznego.

Przegląd techniczny motoroweru w Rzeszowie

Jeśli szukasz stacji kontroli pojazdów w Rzeszowie, w której wykonasz badania techniczne motoroweru, to skontaktuj się z nami! Znajdziesz nas na al. Wyzwolenia 6 w Rzeszowie.