Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Badanie techniczne pojazdów zasilanych gazem – Rzeszów

Co roku każdy właściciel samochodu musi go poddać obowiązkowemu przeglądowi technicznemu. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – kupione w salonie lub zabytkowe. Przegląd techniczny samochodu z instalacją LPG także musi być powtarzany co rok. Choć często traktujemy to jako przykrą konieczność i kolejny wydatek, celem takiej kontroli jest zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy.

Koszt przeprowadzenia badania technicznego i niezbędne dokumenty

Badanie techniczne pojazdów zasilanych gazem to koszt około 160 zł, w tej cenie ok. 100 zł to koszt standardowego przegląda, 1zł opłata dla CEPiK, natomiast reszta kwoty to koszt badania instalacji LPG. Aby pomyślnie je przejść potrzebnych jest kilka dokumentów: dowód rejestracyjny, świadectwo legalizacji zbiornika i świadectwo legalizacji montażu instalacji gazowej (dla instalacji montowanej po 02.04.2001). Brak tych dokumentów albo wydanie ich przez nieuprawnioną do tego placówkę, skutkuje tym, że badanie techniczne pojazdu zasilanego gazem nie zostanie zakończone pomyślnie.

Przegląd samochodu z gazem nie trwa wiele dłużej niż w przypadku samochodu bez gazu. Tym niemniej trzeba pamiętać o wzięciu ze sobą wyżej wymienionych dokumentów. Ważne jest też znalezienie odpowiedniej Stacji Kontroli Pojazdów. Przeglądy pojazdów z instalacją gazową mogą być przeprowadzane tylko na Stacjach uprawnionych do prowadzenia tego rodzaju badań.

Badanie techniczne pojazdów zasilanych gazem - Rzeszów

Badanie techniczne pojazdów zasilanych gazem - Rzeszów

A co jeśli przegapimy termin dokonania przeglądu? Jakie czekają nas konsekwencje? Otóż od 20.05.2018r wchodzą w życie nowe przepisy. Niestety wiążą się z podwyżką cen. Za standardowy przegląd będziemy płacić około 30 zł więcej, tak więc badanie pojazdów zasilanych gazem podrożeje do ok. 190 zł. Jeśli spóźnimy się z przeglądem nie więcej niż 30 dni, zapłacimy tak, jakbyśmy zapłacili normalnie. Jeśli natomiast przekroczymy termin 30 dni, za przegląd trzeba będzie płacić podwójnie. Oprócz tego jeśli zatrzyma nas policja, a my nie będziemy mieć ważnego przeglądu może to oznaczać mandat w wysokości nawet 500zł. Warto więc pilnować terminów.

Badanie techniczne pojazdów zasilanych gazem - Rzeszów

Jeśli poszukujesz odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia przeglądu technicznego swojego pojazdu, to zwróć się do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, znajdującej się przy al. Wyzwolenia 6 w Rzeszowie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z cennikiem. Jednocześnie polecamy inne wpisy na naszym blogu, dotyczące tematów takich jak badanie techniczne pokolizyjne, czy badanie techniczne pojazdów nauki jazdy.