Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Badanie techniczne samochodu przed kupnem Rzeszów

Rynek samochodów używanych w Polsce ciągle cieszy się niesłabnącą popularnością. Zainteresowanie jest tak duże, że w ciągu tego roku do Polski sprowadzono ponad 525 tys. aut co stanowi aż 8% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Zdecydowana większość sprowadzanych samochodów to auta używane, których stan często staje się przyczyną niezadowolenia kupującego. Niestety usterki wychodzą na jaw dopiero po zakupie, a próby otrzymania wyrównania bądź zwrotu auta, w większości przypadków spełzają na niczym.

Badanie techniczne samochodu przed kupnem

Dlatego też w pełni zrozumiała staje się popularność nowej formy walki z oszustami samochodowymi, jaką jest badanie techniczne samochodu przed kupnem. Dlaczego warto jest wykonać przegląd techniczny samochodu przed ostateczną decyzją o zakupie? Otóż bardzo często późno wykryte usterki są przyczyną wysokonakładowych napraw, z których jeśli kupujący zdawałby sobie sprawę, nigdy nie zdecydowałby się na dany pojazd. Jednakże potencjalne koszty to i tak bardzo niewielki problem jeśli uzmysłowimy sobie, że niesprawny samochód może być przyczyną bardzo poważnych wypadków, w których możemy stracić zdrowie lub życie.

Badanie techniczne samochodu przed kupnem to świetny środek na wszelkiego typu naciągaczy i pokątnych handlarzy, którzy jak najmniejszym kosztem chcą sprzedać felerne samochody.

badania techniczne samochodu przed kupnem rzeszów

badania techniczne samochodu przed kupnem rzeszów

Co powie nam badanie techniczne samochodu?

Przegląd samochodu przed kupnem pozwoli na przybliżone oszacowanie rzeczywistego przebiegu auta, określi także jaki naprawy są konieczne i jakie będziemy musieli na to przeznaczyć fundusze. To niestety jest prawdziwa specyfikacja rynku wtórnego - każdy samochód ma jakieś wady i usterki, wymagające naprawy, kwestia tylko tego ile będą kosztować i czy jest to opłacalne przy danej cenie pojazdu, czy nie. Doświadczony mechanik może także przeprowadzić badanie grubości lakieru, pozwalające ocenić czy samochód przeszedł gruntowne remonty, które mogły mieć na celu zatuszowanie bardzo istotnych wad.

Badanie techniczne samochodu przed kupnem Rzeszów

Jak sprawdzić samochód przed kupnem, aby nie dać się oszukać? Możemy skorzystać z rad zaprzyjaźnionego mechanika, bądź udać się do stacji kontroli pojazdów. To drugie rozwiązanie jest nieco bardziej kosztowne, jednak daje nam pewność co do fachowości wykonanego badania. Jeśli szukasz miejsca w Rzeszowie, w którym wykonasz profesjonalne badanie techniczne samochodu przed kupnem, to skontaktuj się z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów znajdującą się przy Al. Wyzwolenia 6!  Gwarantujemy najwyższą jakość usług!