Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Badanie techniczne skutera Rzeszów

Skutery to pojazdy, które szybko i sprawnie poruszają się po drogach miejskich. Kierowcy skuterów muszą być jednak szczególnie czujni i uważni, by nie narażać na niebezpieczeństwo siebie, czy innych użytkowników drogi. Konieczność przestrzegania przepisów, a do tego rozsądne i odpowiedzialne postępowanie na drodze nie wystarczy jednak do zapewnia bezpieczeństwa ludziom. Skuter powinien być sprawny technicznie, a kierowca musi mieć potwierdzające jego stan techniczny odpowiednie dokumenty. Konieczne jest badanie techniczne skutera. Wykonuje je diagnosta, który dokładnie sprawdza stan pojazdu, przegląda wszystkie układy i elementy wyposażenia. Trzeba pamiętać, że niedopuszczalne są wszelkie przeróbki pojazdu, czy dodatkowe elementy. Przegląd techniczny skutera jest bardzo ważny, potwierdza się jego wykonanie w dokumentach, które przedstawia się podczas kontroli drogowej.

Co ile lat przegląd skutera?

Okresowe badanie techniczne skutera odbywa się co rok, a po pierwszej rejestracji nowego pojazdu przepisy dają kierowcy 3 lata na wykonanie pierwszego badania technicznego. Okresowy przegląd skutera można wykonać także po terminie, wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami, warto więc pamiętać o terminowym zgłoszeniu się do diagnosty.

przegląd skutera rzeszów

przegląd skutera rzeszów

Przegląd skutera po terminie w swoje stacji diagnostycznej jest możliwy tylko do 30 dni po terminie, gdy czas ten zostanie przekroczony, pojazd musi trafić do stacji kontroli Transportowego Dozoru Technicznego lub wyznaczonych przez TDT stacji, miejsc takich nie ma wiele, a więc czasami dotarcie do nich może wiązać się z pokonaniem wielu kilometrów na lawecie, gdyż pojazd bez ważnych badań technicznych nie może poruszać się po drodze. Cena za przegląd pojazdu po terminie jest dwa razy większa niż standardowa, dokonana w określonym czasie.

Warto więc badanie techniczne skutera potraktować poważnie, by uniknąć dodatkowych kosztów, kłopotów, straty czasu, a także kary, gdyż w razie kontroli drogowej i braku terminowych badań technicznych, kierowca skutera zostanie pozbawiony dowodu rejestracyjnego.

Badanie techniczne skutera Rzeszów

Jeśli szukasz miejsca, w którym wykonasz profesjonalne badanie techniczne skutera, to skontaktuj się z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów zlokalizowaną w Rzeszowie przy Al. Wyzwolenia 6. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i profesjonalny sprzęt, dzięki któremu oferujemy najwyższej jakości usługi!

Zobacz również: badanie techniczne motoroweru, badanie techniczne pojazdu uprzywilejowanego.