Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Pierwsze badanie techniczne samochodu Rzeszów

Badania techniczne są obowiązkowe i każdy pojazd musi być im regularnie poddawany. Pierwsze badanie techniczne samochodu jest przeprowadzone przed rejestracją pojazdu. Pierwszy przegląd techniczny nowego pojazdu powinien być dokonany przed upływem trzech lat od daty rejestracji.

Badania techniczne są bardzo ważne dla bezpieczeństwa na drodze więc kierowcy powinni podchodzić do nich z rozwagą. Kolejne przeglądy muszą być dokonywane regularnie.

pierwsze badanie techniczne samochodu rzeszów

pierwsze badanie techniczne samochodu rzeszów

Co obejmują badania techniczne pojazdu?

Pierwsze badanie pojazdu, jak i kolejne techniczne przeglądy, skupiają się na kilku najistotniejszych elementach, sprawdzeniu działania układów samochodu. Są nimi: światła – ich działanie, a także prawidłowe ustawienie, stan ogumienia oraz szyb i karoserii. Sprawdzany jest także stan układu hamulcowego oraz amortyzatorów. Dokonuje się także w ramach przeglądu pomiaru emisji spalin. Samochód jest także sprawdzany pod kątem wycieków płynów, czy oleju. Jeśli pojazd posiada instalację gazową, jest ona również sprawdzana przez specjalistów.

Pierwsze badanie techniczne samochodu jest konieczne, jego zasady określa Prawo o Ruchu Drogowym. Wyniki i termin kolejnych badań są wpisywane do dowodu rejestracyjnego.

Koszt badania technicznego

Na przegląd techniczny warto umówić się wcześniej w stacji kontroli pojazdów. Koszty badań ponosi kierowca. Stawki dla różnych rodzajów pojazdów określa ministerstwo infrastruktury.

Pierwszy przegląd techniczny jest konieczny i ważny, ale trzeba pamiętać o obowiązku kolejnych badań i wykonywaniu ich nawet częściej w razie podejrzenia jakiś nieprawidłowości lub innych nieprzewidzianych sytuacji, np. stłuczek, czy przeróbek. Również kierowcy używający samochodów na gwarancji nie mogą lekceważyć zaleceń producentów, którzy wymagają gwarancyjnych przeglądów w Autoryzowanych Stacjach Obsługi.

Pierwsze badanie techniczne samochodu Rzeszów

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów zlokalizowana przy Al. Wyzwolenia 6 zaprasza na profesjonalne badania techniczne samochodów! Oferujemy najwyższej jakości usługę i krótki czas oczekiwania. Zapoznaj się z naszą ofertą!