Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Przegląd techniczny autokaru Rzeszów

Każdy pojazd poruszający się po drogach musi przejść badania techniczne. Jest to obowiązek właściciela pojazdu – zadbać o pojazd i bezpieczeństwo tych, których przewozi i których mija na drodze. Obowiązek ten spoczywa także na właścicielach autokarów. Posiadacze wszelkich pojazdów przewożących osoby powinni szczególnie dbać o ich dobry stan, bo przewożąc innych ponosi się odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo i dowiezienie do celu. Dlatego przegląd techniczny autokaru jest wskazany w każdej sytuacji, gdy tylko pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do sprawności pojazdu, gdy uległ on stłuczce lub wymagał naprawy. Czasami warto sprawdzić pojazd przed wyjazdem w dłuższą trasę, np. wyjazdem dzieci na kolonię. Organizatorzy zbiorowych wyjazdów, którzy wynajmują autokary, np. na wypoczynek dla dzieci, mają prawo żądać od przewoźnika okazania dokumentów poświadczających przegląd techniczny autokaru. W razie wątpliwości klient ma prawo skontaktować się z policją i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Klienci mogą też żądać od przewoźnika przeprowadzenia dodatkowych badań technicznych przed wyjazdem.

Pierwsze badanie techniczne autokaru powinno mieć miejsce przed upływem roku od dnia jego rejestracji. Kolejne badania techniczne przeprowadza się co pół roku.

przegląd techniczny autokaru rzeszów

przegląd techniczny autokaru rzeszów

Przegląd techniczny autokaru Rzeszów

Przegląd techniczny autokaru polega na sprawdzeniu bezpieczeństwa pojazdu dla pasażerów i środowiska. Przegląd autokaru jest podobny do przeglądu technicznego każdego innego pojazdu. Sprawdza się m. in. sprawność hamulców i układu kierowniczego, zawieszenie, stan oświetlenia i ogumienia, a także stan karoserii i nadwozia. Tylko licencjonowana stacja kontroli pojazdów może wydać zaświadczenie o stanie technicznym autokaru. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów zlokalizowana przy Al. Wyzwolenia 6 w Rzeszowie zaprasza na profesjonalne badania techniczne autokarów. Gwarantujemy profesjonalizm i krótki czas oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu!