Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Zmiany konstrukcyjne pojazdu Rzeszów

Zmiany konstrukcyjne pojazdu to rozwiązanie często stosowane kiedy chce się przerobić samochód osobowy na ciężarowy lub odwrotnie. Przepisy stanowią, że nie mogą one zostać wykonane samodzielnie w przydomowym warsztacie, nawet jeśli są drobne. Musi je wprowadzić warsztat mający odpowiednie uprawnienia w tym zakresie. Nawet jeśli chodzi o zwykłe usunięcie kratki za siedzeniami – to również są zmiany konstrukcyjne z samochodu ciężarowego na osobowy i nie można zrobić tego samemu. Co więcej, jeśli samodzielnie pozbędziemy się takiej kratki, a zostaniemy poddani kontroli przez policję,  to możemy otrzymać mandat za poruszanie się "niekompletnym samochodem". Sprawy lepiej nie traktować więc z przymrużeniem oka.

Zmiany konstrukcyjne a badania techniczne pojazdu

Kolejna ważna rzecz to diagnostyka po zmianach konstrukcyjnych. Od 2016 roku wprowadzono w tym zakresie sporo zmian, więc warto prześledzić nowe ustalenia. Przy pewnych zmianach – dotyczących np. dodawania miejsc siedzących potrzebne są dodatkowe badania w odpowiednich placówkach potwierdzające właściwą wytrzymałość pasów i ich mocowania w konstrukcji. Po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych konieczne jest wykonanie badań technicznych pojazdu.

zmiany konstrukcyjne pojazdów badania Rzeszów

ZMIANY KONSTRUKCYJNE POJAZDÓW - BADANIA W RZESZOWIE

Badania techniczne po zmianach konstrukcyjnych pojazdu Rzeszów

W gruncie rzeczy od 2016 roku, sprawa wprowadzania zmian w konstrukcji pojazdów nieco się skomplikowała. Wymaganych jest więcej kroków, potwierdzeń i opłat, żeby zmienić wpis w dowodzie rejestracyjnym. Dlatego warto od razu sprawdzić czy aby na pewno samochód osobowy jaki kupiliśmy, w dowodzie nie jest ciężarówką.

Jeśli poszukujesz stacji kontroli pojazdów w Rzeszowie, w której wykonasz badania techniczne po zmianach konstrukcyjnych to skontaktuj się z nami! Znajdziesz nas na al. Wyzwolenia 6 w Rzeszowie.

Zobacz również: badanie zadymienia, badanie techniczne motocykli.