Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Brak miejsca w dowodzie rejestracyjnym

Po kilku latach eksploatacji pojazdu i kilkukrotnym odwiedzeniu Stacji Kontroli Pojazdów kończy się miejsce na wpis terminu następnego badania technicznego. Co wówczas należy zrobić?

Procedura jest bardzo prosta. Przyjeżdżamy na badanie techniczne jak zwykle i gdy po przeprowadzeniu badania diagnosta stwierdza iż samochód jest sprawny dostajemy od stosowne zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym z wynikiem pozytywnym. W zaświadczeniu umieszczona jest adnotacja o braku miejsca w dowodzie rejestracyjnym na wpis terminu następnego badania technicznego oraz termin następnego badania technicznego.

Gdy już posiadamy powyższe zaświadczenie to w ciągu 30 dni powinniśmy udać się do właściwego dla naszego miejsca zameldowania Wydziału Komunikacji celem wymiany dowodu rejestracyjnego.  Do wymiany dowodu w Wydziale Komunikacji niezbędne są następujące dokumenty (dowód rejestracyjny, zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym, oraz karta pojazdu). Na dowodzie są nie tylko terminy badania technicznego, ale również inne kody i oznaczenia, które są bardzo istotne.

Badania techniczne z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym w Rzeszowie

Badania techniczne z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym Rzeszów

Badania techniczne z zatrzymanym dowodem rejestracyjnym Rzeszów


Inne zagadnienia poruszane na naszym blogu to również sytuacja, kiedy dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany, bo stwierdzono usterkę lub też dowód rejestracyjny został zgubiony.