Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Przegląd techniczny motoru

Posiadacze motocykli muszą dbać o swoje pojazdy w zakresie przeglądu, tak jak właściciele aut. Obowiązuje ich m. in. badanie techniczne motoru, które odbywa się na zasadach określonych prawem.

przegląd techniczny motoru RzeszówPrzegląd techniczny motoru jest płatny z góry, bez względu na jego wynik. Kierowca motocykla ma czas na naprawę usterek 14 dni. Diagnosta ma obowiązek sprawdzenia dokładnie wszystkich części pojazdu, a kierowca otrzymuje listę usterek. Wynik kontroli jest wpisany do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPIK). Po dokonaniu napraw, trzeba ponownie zgłosić się do diagnosty, by wykonał kolejny przegląd techniczny motoru, za który trzeba znów zapłacić. Jak widać, lepiej zadbać o to, by pojazd był cały czas sprawny, a części wymieniane w porę.

Jak często wykonuje się przegląd techniczny motocykla?

Przegląd techniczny motocykla jest obowiązkowy, wykonuje się go co roku. Jeśli kupujemy nowy motor, to pierwszy przegląd techniczny ma miejsce po 3 latach od daty rejestracji pojazdu. Nowe przepisy nakazują wszystkim posiadaczom motocykli, a także skuterów przeprowadzać regularne przeglądy techniczne.

Co obejmuje badanie techniczne motoru?

Przegląd okresowy motoru ma na celu wyeliminowanie usterek, które mogą doprowadzić do uszkodzenia sprawności pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. Przegląd obejmuje m. in. sprawdzenie danych rejestracyjnych, działanie hamulca, amortyzatorów, układu kierowniczego, wydechowego, świateł ( kierunkowskazów, pozycyjnych, awaryjnych, zapasowych, odblaskowych). Na przegląd powinno się zgłosić z motocyklem wyczyszczonym, bez dodatkowych „gadżetów”.

Przegląd techniczny motoru

Przegląd okresowy motoru powinien być nie tylko przykrą koniecznością, ale obowiązkiem, do którego każdy kierowca powinien podejść poważnie i odpowiedzialnie. Poruszanie się po drogach jest to w końcu odpowiedzialność, nie tylko za samego siebie, ale i innych użytkowników dróg. Warto o tym pamiętać zawsze, a do przeglądu technicznego dobrze się przygotować, by przejść go „bezboleśnie” i by móc spokojnie korzystać z pojazdu. Jeśli szukasz miejsca w Rzeszowie, w którym wykonasz przegląd techniczny motoru, to skontaktuj się z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów! Zapewniamy profesjonalną obsługę i krótki czas oczekiwania!