Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Mycie auta na myjni bezdotykowej

W dzisiejszych czasach kierowcy coraz częściej zwracają uwagę na wygląd i stan swojego pojazdu, a w szczególności na jego czystość. Zastanawiasz się jak dobrze umyć swoje auto i zrobić to krok po kroku? Dużą popularnością wśród kierowców cieszy się mycie auta na myjni bezdotykowej. Sprawdź jak korzystać z myjni i uniknąć błędów podczas mycia swojego auta.

Czy mycie auta na myjni bezdotykowej to dobry wybór?

Czyszczenie auta na myjni bezdotykowej jest jedną z najczęściej wybieranych opcji wśród kierowców. Cieszy się ona popularnością ze względu na jej dostępność w wielu miejscach oraz koszty korzystania z myjni w porównaniu do mycia ręcznego czy na myjniach automatycznych.

Zaletą samoobsługowych myjni jest między innymi:

  • ogólnodostępność
  • mycie pod ciśnieniem, które pozwala usunąć uporczywe zanieczyszczenia
  • mycie trudno dostępnych miejsc takich jak nadkola, koła oraz podwozie
  • brak bezpośredniego kontaktu z lakierem oraz środkami czyszczącymi

Mycie auta na myjni bezdotykowej krok po kroku

Przed rozpoczęciem mycia auta na myjni bezdotykowej podczas większych temperatur warto odczekać chwilkę przed procesem czyszczenia do ostygnięcia elementów karoserii oraz hamulców. Te elementy nie lubią zimnej wody gdy są bardzo gorące i mogą powodować niepożądane efekty.

Sprawdź kolejność mycia auta na myjni bezdotykowej:

Spłukiwanie wstępne auta

mycie auta na myjni bezdotykowejBardzo wielu kierowców zapomina o wstępnym spłukaniu z piasku oraz osadów. Spłukiwanie zaczynamy od dachu pojazdu i przechodzimy kolejno do progów, nadkoli oraz felg.

Mycie kół i nadkoli

Kolejnym krokiem jest umycie felg oraz opon z pyłu z klocków hamulcowych oraz tarcz. Bardzo często na myjniach bezdotykowych dostępne są opryski do mycia felg, które ułatwiają usunięcie niechcianego brudu.

Mycie nadwozia

Przejdźmy teraz do kolejnego etapu, jakim jest mycie zasadnicze samochodu. Mycie pianą aktywną na myjni bezdotykowej jest jedną z najpopularniejszych oraz najbardziej efektywnych opcji. Nie jest to jedyna opcja, ponieważ wiele myjni posiada również mycie proszkowe. Nałożenie środków myjących zaczynamy od dołu do góry poziomymi ruchami. Po nałożeniu należy odczekać, aby detergent zaczął działać. To jeden z najważniejszych etapów w procesie mycia na myjni bezdotykowej.

Mycie zasadnicze nadwozia zaczynamy od przodu pojazdu, maski, przedniej szyby i dachu kolejno przechodząc do tylnej szyby oraz klapy bagażnika. Następnie zajmujemy się bokami pojazdu i zderzakami. Auto najlepiej myć “od góry do dołu” pasami.

Spłukiwanie po myciu zasadniczym

Ostatnim etapem jest dokładne spłukanie resztek szamponu lub piany aktywnej z pojazdu. Żeby uzyskać najlepszy efekt rozpoczynamy spłukiwanie od dachu samochodu. Nie zapominajmy o takich miejscach jak lusterka, wycieraczki oraz tablice rejestracyjne. Bardzo ważne, żeby dokładnie spłukać wszystko z pojazdu ze względu na mocną chemie na większości myjni bezdotykowych.

Woskowanie samochodu

Większość myjni oferuje tryb woskowania samochodu. Woskowanie na myjni bezdotykowej zabezpiecza nasz lakier przed czynnikami zewnętrznymi i nadaje pojazdowi blasku. Zazwyczaj wosk na myjni bezdotykowej jest krótkotrwałym efektem, ale mimo to warto korzystać z tego programu by choć w pewnym stopniu uchronić naszą karoserię.

Nabłyszczanie karoserii

Nabłyszczanie na myjni samochodowej jest ostatnim krokiem podczas mycia . Dzięki wodzie zdemineralizowanej zmniejszymy szanse na pojawienie się niepożądanych zacieków na samochodzie.
Dla lepszego efektu warto użyć ręcznika z mikrofibry do osuszenia lakieru. Krok ten pozwoli zapobiec powstawaniu zacieków oraz śladów.

Ile kosztuje mycie samochodu na myjni bezdotykowej?

Bezdotykowa myjnia jest dobrą opcją dla osób, które chcą szybko i tanio umyć auto bez potrzeby umawiania się do studia detailingowego. Pojazd można umyć stosunkowo tanio, lecz wymaga to zaangażowania i wprawy. Mycie auta na myjni bezdotykowej to koszty rzędu od 10 do 25 zł. Jest to na pewno dużo tańsza opcja niż zostawienie auta w studiu detailingowym. Większość myjni bezdotykowych oferuje płatność kartą co jest dużym udogodnieniem, ponieważ w dzisiejszych czasach nie każdy nosi ze sobą gotówkę.