Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Najczęstsze usterki wykrywane podczas przeglądów

Podczas przeprowadzania badań technicznych w celu oceny stanu technicznego pojazdów  często napotykamy różne problemy. Najczęstsze usterki wykrywane podczas przeglądów to między innymi różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, problemy związane układem kierowniczym lub systemem hamowania. W rzeczywistości problemy mogą mieć różny zakres i pochodzić z różnych obszarów technicznych. W poniższym wpisie skupimy się na najczęstszych problemach, które mogą być wykryte podczas tego rodzaju badań.

Najczęstsze usterki wykrywane podczas przeglądów

Podczas przeglądów spotykamy się z różnorodnymi problemami dotyczącymi usterek w aucie. Najczęstszymi z nich są miedzy innymi:

Problemy z hamulcami

Poprawne działanie układu hamulcowego jest kluczowe dla bezpieczeństwa jazdy. Nieodpowiedni stan przewodów, może powodować wyciek płynu hamulcowego oraz problemu z siła hamowania.

Problemy z zawieszeniem

Poprawne działanie układu zawieszenia wpływa na komfort jazdy i stabilność pojazdu. Diagności sprawdzają luzy w układzie zawieszenia, uszkodzone elementy (np. amortyzatory, tuleje stabilizatora), zużyte łożyska czy wycieki oleju.

Usterki silnika

Najczęstszymi usterkami silnika są wycieki oleju lub płynów chłodzących. Równie częste są problemy z układem wydechowym (np. wycieki, uszkodzenia tłumika) czy awarie układu zasilania paliwem .

najczęstsze usterki podczas przegląduProblemy elektryczne

Kolejną przypadłością są usterki w układzie oświetlenia (np. wypalone żarówki), problemy z układem zapłonowym (np. uszkodzone przewody zapłonowe), problemy z akumulatorem.

Usterki związane z układem chłodzenia

Wycieki płynu chłodzącego to bardzo popularna usterka. Należą do nich usterki takie, jak zużyte lub uszkodzone węże chłodzące, problemy z termostatem czy niedostateczna ilość płynu chłodzącego.

Brak legalizacji butli LPG

Dodatkowo samochody posiadające zamontowane zbiorniki na gaz, powinny posiadać dokument, który dopuszcza je do użytkowania. Nawet w sytuacji, kiedy nie minął jeszcze okres ich ważności, niezbędne będzie wówczas wyrobienie duplikatu czy wymiana butli na nową.

Jak uniknąć usterki wykrytej podczas przeglądu?

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju  samochód posiadasz czy jego wieku, w trakcie każdego badania technicznego istnieje ryzyko, że Twoje auto nie przejdzie przeglądu technicznego. Osoba kontrolująca stan pojazdu, może wykryć nieprawidłowości oraz usterki różnego rodzaju. Jak uniknąć usterki wykrytej podczas badania technicznego?

Osoby, które dbają o swój pojazd i poddają je regularnym naprawom, a także kontrolują stan najważniejszych elementów eksploatacyjnych, nie muszą się zbytnio martwić o negatywny wynik. Właściciela użytkujący swoje auto sami wiedzą, co i kiedy należy wymienić, gdy coś nie funkcjonuje tak, jak powinno. W momencie kiedy nie jesteś pewny czy Twoje auto jest sprawne, warto udać się na kontrole jeszcze przed przeglądem. Odwiedź mechanika, on sprawdzi samochód za Ciebie i podpowie, co ewentualnie jest do wymiany. Dzięki temu unikniesz usterki wykrytej podczas przeglądu i nie będziesz zmuszony do usunięcia jej w przeciągu 14 dni od jej wykrycia.

Podsumowując, najczęstsze usterki wykrywane podczas przeglądów są bardzo różnorodne i mogą mieć istotny wpływ na działanie urządzeń i infrastruktury. Wykrycie tych problemów jest kluczowe dla zapewnienia ich prawidłowego działania, bezpieczeństwa użytkowników oraz minimalizacji ryzyka awarii i wypadków. Regularne przeprowadzanie badań technicznych może pomóc w identyfikacji i rozwiązaniu tych problemów. Przyczynia się to do poprawy efektywności i bezpieczeństwa systemów technicznych.