Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Przegląd techniczny samochodu Rzeszów

Okresowe badania pojazdów są obecnie obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu. Przegląd techniczny jest wymagany prawnie, a jego brak może skutkować konsekwencjami finansowymi w postaci mandatu.

Kiedy należy wykonać przegląd techniczny samochodu?

Najwygodniej, pod względem pamiętania o wykonaniu przeglądu mają właściciele aut nowych, kupionych w salonie. Są bowiem zobowiązani do wykonania pierwszego przeglądu dopiero po trzech latach od daty zakupu pojazdu. Następny przegląd techniczny samochodu powinien być wykonany po dwóch latach, a dopiero kolejne standardowo po roku. Wyjątkiem od tego schematu są samochody wykorzystywane, jako taksówki oraz posiadające instalację LPG.

Zasadniczo jednak przegląd okresowy samochodu powinien być dokonywany raz w roku. Podczas trwania badania, sprawdzane są elementy będące kluczowymi dla funkcjonowania samochodu, a także dla zachowania bezpiecznej jazdy. Z tego też powodu przegląd nie powinien być traktowany jako przymus, a raczej przydatne działanie, pozwalające nam na zorientowanie się, iż jakieś elementy nie działają w odpowiedni sposób.

przegląd techniczny samochodu rzeszów

przegląd techniczny samochodu rzeszów

Co obejmuje przegląd samochodu?

W trakcie przeglądu technicznego sprawdza się między innymi działanie oświetlenia samochodu czy ustawienie świateł, kontroli podlega także stan ogumienia i stan szyb oraz karoserii. Badanie techniczne nie zostanie zakończone pomyślnie jeśli głębokość bieżnika będzie mniejsza niż 1,6 mm, diagnosta znajdzie pękniętą szybę lub nadwozie będzie zbyt mocno skorodowane.

Kolejnym miejscem, które bada się w trakcie przeglądu są hamulce. Stan układu hamulcowego jest bardzo ważny, a skuteczność hamowania hamulca postojowego musi wynosić powyżej 25%, zaś roboczego 50%. Co więcej, sprawdza się również stan amortyzatorów, luzów w układzie zawieszenia czy w układzie kierowniczym, a także dokonuje się pomiarów emisji spalin.

Dodatkowe działania musza zostać podjęte przy samochodach z zamontowaną instalacją LPG. Diagnosta może podbić badanie techniczne tylko w momencie gdy ważna jest legalizacja butli LPG, którą dokonuje się raz na 10 lat.

Przegląd techniczny samochodu Rzeszów

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów oferuje profesjonalne przeglądy techniczne pojazdów w Rzeszowie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu!