Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Wymiana opon Rzeszów

wymiana opon w rzeszowie

wymiana opon w rzeszowie

Wymiana opon sezonowych zalecana jest przynajmniej dwa razy do roku: na zimowe, kiedy temperatura spada poniżej 7 stopni w dzień oraz na letnie w cieplejsze miesiące. Oprócz tego, wymiana opon jest oczywiście konieczna przy przypadkach, do których zalicza się: przebita opona, zużyty bieżnik, widoczne znaki starzenia się lub uszkodzenia, nierównomierne albo nadmierne zużycie, lub nieprawidłowo dobrane opony do pojazdu. Wymiana kół jest wówczas konieczna – sprawne, nieuszkodzone opony dopasowane do samochodu i do panujących warunków atmosferycznych pomagają zadbać o bezpieczeństwo na drogach. Mowa tu o bezpieczeństwie zarówno naszym i naszych bliskich, ale też wszystkich w otoczeniu. Regularne sprawdzanie i ewentualna wymiana opon pomagają zachować bezpieczną (czyli jak najkrótszą) odległość hamowania.

Samemu czy w serwisie?

Samodzielna wymiana opon oczywiście jest możliwa i wiele osób się tego podejmuje, jednak najlepiej znaleźć zaufany serwis opon, który wykona to sprawnie, szybko i profesjonalnie. Wymiana opon sezonowych nie jest drogą usługą. Należy uważać, żeby nie pójść do pierwszego lepszego serwisu, tylko znaleźć jeden cieszący się popularnością i zaufaniem wśród swoich klientów. Nieprawidłowa wymiana kół z niedokręconymi śrubami lub innymi usterkami może przysporzyć nam trochę niepotrzebnych kłopotów.

Przechowywanie opon

Kiedy serwis opon zadba już o prawidłowe ogumienie naszego pojazdu, nasuwa się pytanie: co zrobić ze starymi oponami, które mogą przydać się w następnym sezonie? Prawidłowe przechowywanie opon pozwoli nam zaoszczędzić na kupowaniu nowych co sezon. Zadbane koła mogą służyć nam długimi latami, zanim uszkodzą się na tyle, że trzeba będzie zainwestować w nowe. Przechowywanie opon w garażu lub piwnicy wydaje się najlepszą opcją, jednak nie każdy ma taką możliwość. Dla osób, które nie mają odpowiedniego miejsca do przechowywania opon dobry wyjściem jest oddanie ich do magazynu opon. Miejsca te są specjalnie przygotowane pod to, by za niewielkie pieniądze przechowywać opony w odpowiednich warunkach.

Wymiana opon Rzeszów

Jeśli szukasz miejsca, w którym szybko, tanio i w prawidłowy sposób wymienisz opony, to odwiedź Okręgową Stację Kontroli Pojazdów w Rzeszowie! W ofercie również przechowywanie opon! Zapraszamy do kontaktu!