Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Jak przygotować samochód do badania technicznego

Badanie techniczne samochodu to obowiązek każdego posiadacza zarejestrowanego pojazdu. Choć dla wielu osób wydaje się to tylko formalnością, to do okresowego przeglądu auta warto się przygotować. Pozwoli nam to na oszczędzenie czasu i w niektórych przypadkach również pieniędzy.

Co jest sprawdzane w trakcie badania technicznego pojazdu

Okresowe badanie techniczne ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. W przypadku pojazdów, które nie spełniają określonych wymogów istnieje bowiem znacznie większe ryzyko wystąpienia kolizji czy wypadku. W trakcie badania technicznego pojazdu diagnosta sprawdza zgodność dowodu rejestracyjnego z badanym pojazdem. Ponadto sprawdzany jest stan samego samochodu – amortyzatory, wahacze, drążki kierownicze. Stacja diagnostyczna przeprowadza również badania układu hamulcowego, emisja spalin, oświetlenie zewnętrzne oraz klakson.

Jak przygotować się do badania technicznego

przygotowanie samochodu do przeglądu technicznegoPrzed okresowym badaniem technicznym pojazdu warto się przygotować. Na samo badanie należy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny, który choć nie jest obowiązkowy w trakcie jazdy, to musi zostać zweryfikowany i „podbity” w trakcie samego badania. Posiadacze pojazdów z instalacją LPG powinni zabrać również dokument stwierdzający homologację. Poza kwestiami formalnymi warto samodzielnie sprawdzić pojazd przed badaniem. Jeżeli zauważymy niepokojące sygnały jak cieknący olej czy niepokojące dźwięki w trakcie jazdy warto usunąć je przed badaniem, bowiem diagnosta może nakazać nam ich usunięcie przed zatwierdzeniem pozytywnego przejścia badania.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Rzeszowie zaprasza na profesjonalne badania okresowe pojazdów. Wykonujemy wszystkie niezbędne badania do samochodów osobowych, ciężarowych, przyczep, motocykli czy motorowerów. Zapraszamy do naszej siedziby przy Al. Wyzwolenia 6!