Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Przegląd okresowy samochodu elektrycznego Rzeszów

Na polskich drogach z roku na rok rośnie liczba samochodów elektrycznych. Ich popularność wynika z kilku czynników – obowiązującej mody, ekologiczności, oraz rosnących cen paliwa, które sprawiają, że kierowcy poszukują alternatyw. Samochody napędzane wyłącznie prądem to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor rynku a posiadacze tego typu pojazdów mogą liczyć na coraz więcej przywilejów, jak np. dedykowane miejsca parkingowe w centrach miast. Jak wygląda jednak ich sytuacja pod kątem prawnym – jak i gdzie należy przeprowadzić obowiązkowy przegląd techniczny samochodu?

badanie techniczne samochodu elektrycznego rzeszówBadanie techniczne samochodu elektrycznego

W świetle przepisów samochód elektryczny jest takim samym pojazdem jak te napędzane silnikami spalinowymi. Również w kontekście badania technicznego auta elektrycznego różnice są praktycznie marginalne. Diagnosta w trakcie przeglądu auta sprawdzi takie rzeczy jak dokumenty, stan ogumienia, nadwozia i podwozia, sprawność hamulców, oświetlenie zewnętrzne pojazdu czy elementy układu kierowniczego. W praktyce jedyna różnica polega na tym, że przegląd samochodu elektrycznego nie obejmuje z oczywistych względów kontroli emisji spalin. Sprawia to, że przegląd techniczny „elektryka” jest nieco krótszy od badania technicznego auta z silnikiem spalinowym.

Badanie techniczne samochodu na prąd kosztuje tyle samo co badania aut spalinowych i wynosi 98zł + 1zł.

Przegląd samochodu elektrycznego Rzeszów

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów znajdująca się przy Al. Wyzwolenia 6 oferuje profesjonalne przeglądy samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, przyczep, autobusów, autokarów i innych pojazdów mechanicznych. W naszej stacji w Rzeszowie dokonujemy również badań technicznych pojazdów elektrycznych. Zapraszamy do odwiedzania naszej Stacji Kontroli Pojazdów oraz do kontaktu!