Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Ile kosztuje przegląd samochodu – cena badania technicznego

Badanie techniczne samochodu to obowiązek każdego posiadacza pojazdu. Wynika to bezpośrednio z przepisów prawa, dlatego brak ważnych badań może skutkować mandatem, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego czy nawet odholowaniem pojazdu w przypadku kontroli policji. Wielu niedoświadczonych kierowców czy posiadaczy samochodów zastanawia się ile kosztuje przegląd samochodu oraz gdzie należy go wykonać.

Przegląd samochodu cennik

cena badań technicznychCennik badań technicznych pojazdu zawiera w sobie wiele różnych pozycji, bowiem ostateczny koszt przeglądu uzależniony jest od typu pojazdu czy instalacji, która się w nim znajduje. Koszt sprawdzanie samochodu czy innego pojazdu jest relatywnie niewielki, zwłaszcza w kontekście ogólnego bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dzięki regularnym badaniom technicznym po drogach poruszają się pojazdy, których stan nie stwarza dodatkowego zagrożenia.

Cena badania technicznego samochodu

Koszt przeglądu samochodu wynika bezpośrednio z przepisów prawa i na każdej stacji diagnostycznej wynosi tyle samo. Niezależnie od tego w którym miejscu Polski się znajdujemy ceny na każdej stacji diagnostycznej są dokładnie te same. Cennik stacji kontroli pojazdów prezentuje się następująco:

  • Samochód osobowy - 98 zł

  • Samochód osobowy (gaz) - 161 zł

  • Samochód ciężarowy lub specjalny o d.m.c do 3,5 t - 98 zł

  • Autobus do przewozu nie więcej niż 15 osób - 98 zł

  • Samochód ciężarowy, ciągnik siodłowy od 3,5 do 16 t d.m.c - 153 zł

  • Samochód ciężarowy, ciągnik siodłowy pow. 16 t d.m.c - 176 zł

  • Autobus do przewozu powyżej 15 osób - 199 zł

  • Motocykl - 62 zł

  • Motorower - 50 zł

Ponadto do każdego okresowego badania jest doliczana opłata ewidencyjna 1 zł. Od lat Stacje Kontroli Pojazdów sugerują ustawodawcom potrzebę podniesienia opłat za przegląd techniczny. Jest to związane z rosnącymi opłatami nakładanymi na przedsiębiorców z każdym rokiem. Obecnie jednak nie toczą się żadne prace legislacyjne związane ze zmianami w cenniku badań technicznych pojazdów.

Gdzie wykonać badanie techniczne samochodu - Rzeszów

Profesjonalne badanie techniczne samochodu osobowego i innych pojazdów wykonasz w okręgowej stacji kontroli pojazdów znajdującej się przy Al. Wyzwolenia 6 w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.