Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Okresowy przegląd samochodu Rzeszów

Okresowy przegląd samochodu i badanie techniczne to terminy często ze sobą mylone. Badanie techniczne jest obowiązkowe i przeprowadza się je raczej w stacjach diagnostycznych. Jest ono konieczne, aby samochód mógł być dopuszczony do ruchu drogowego zgodnie z obowiązującym prawem. Okresowy przegląd samochodu, natomiast, potocznie zwany przeglądem technicznym to dobrowolny przegląd stanu technicznego pojazdu, który zalecany jest przez producentów w celu wczesnego wykrywania ewentualnych usterek i zwiększenia bezpieczeństwa. Takie badanie ma na celu m.in. cykliczną wymianę części eksploatowanych na co dzień. Można realizować je w dowolnym serwisie samochodowym (najczęściej w autoryzowanych serwisach, szczególnie w przypadku nowych aut).

Prawidłowe przegląd okresowy pojazdu

Każdy okresowy przegląd samochodu powinien zawierać następujące elementy:

  • Sprawdzenie numeru VIN pojazdu oraz zweryfikowanie jego zgodności z numerem rejestracyjnym samochodu,

  • Obejrzenie dodatkowych elementów wyposażenia,

  • Kontrola i sprawdzenie sprawności hamulców, zawieszenia, układu kierowniczego, nadwozia, układu wydechowego, silnika, ogumienia, oświetlenia, pasów bezpieczeństwa, obecność obowiązkowego wyposażenia (trójkąta, gaśnicy, apteczki).

badania okresowe pojazdu rzeszówKiedy warto wykonać przegląd samochodu

Częstotliwość badania technicznego i przeglądu często kontroluje komputer pokładowy, w który wyposażone są wszystkie nowoczesne samochody. Określa on konieczność badania na podstawie stopnia zużycia eksploatowanych części i konieczności wymiany płynów. Takie komputery powinny wpływać na wydłużanie okresów pomiędzy przeglądami, dbając o jak najlepszą efektywność i ergonomiczność codziennej jazdy.

Okresowy przegląd samochodu obejmuje wymianę oleju silnikowego, filtra oleju, a w zależności od firmy, modelu i przebiegu oraz wieku auta, także niektóre następujące czynności: wymianę filtra powietrza, płynu chłodniczego i hamulcowego, świec w silnikach benzynowych, diagnostykę komputerową.

Okresowy przegląd samochodu Rzeszów

Jeśli szukasz profesjonalnej stacji kontroli pojazdów, w której wykonasz badania techniczne auta lub okresowy przegląd to odwiedź Okręgową Stację Kontroli Pojazdów w Rzeszowie znajdującą się przy Al. Wyzwolenia 6. Zapraszamy do kontaktu!