Al. Wyzwolenia 6, 35-959 Rzeszów

POTRZEBUJESZ POMOCY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Sprawdzanie samochodu przed zakupem Rzeszów

Kupno samochodu to istotny wydatek, na który często oszczędzamy przez wiele miesięcy czy lat. Z tego względu większość osób podchodzi do transakcji z dużą ostrożnością i dokładnie sprawdza dostępne na rynku marki i modele. W przypadku nowych samochodów wybór jest prostszy, bowiem mamy pewność co do stanu technicznego pojazdu. Inaczej jest jednak w przypadku samochodów używanych. Aby uniknąć ukrytych problemów z używanych samochodem warto zdecydować się na sprawdzanie samochodu przed zakupem.

Co sprawdzić przed kupnem używanego samochodu

sprawdzanie auta przed kupnem rzeszówUżywane pojazdy siłą rzeczy posiadają ślady użytkowania. Każdy przejechany kilometr odbija się bowiem na częściach eksploatacyjnych, które posiadają swój ograniczony czas działania. Problem pojawia się w momencie, w którym sprzedający ukrywa faktyczny stan techniczny pojazdu, lub sam nie zdaje sobie sprawy z istotnych usterek. W celu uniknięcia przykrych niespodzianek przed podpisaniem umowy kupna samochodu warto sprawdzić go w profesjonalnej stacji diagnostycznej.

Sprawdzanie samochodu przed zakupem powinno obejmować przynajmniej kilka podstawowych elementów. Są to między innymi:

  • stan techniczny układu kierowniczego i zawieszenia samochodu;

  • stan podwozia pod kątem występowania korozji;

  • poziom emisji spalin;

  • wycieki z silnika, skrzyni biegów, układu wspomagania kierownicy, układu chłodzenia

  • sprawdzenie czy samochód nie posiada śladów po wypadku.

Wiele firm oferuje również możliwość sprawdzenia historii pojazdu po numerze VIN.

Sprawdzanie pojazdu w stacji kontroli pojazdów Rzeszów

Okręgowa Stacja Pojazdów znajdująca się w Rzeszowie przy Al. Wyzwolenia 6 oferuje szeroki zakres usług związanych ze sprawdzaniem stanu technicznego samochodów. Zapraszamy do kontaktu!